Kryształowe szklanki do whisky

Whisky kojarzona jest z luksusem, odpowiednim serwowaniem, celebrowaną degustacją. Wytworny alkohol zasługuje na należyte podanie, a kryształowe szklanki do whisky Pekalla stanową doskonałe dopełnienie szlachetnego trunku.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 46

Kryształowe szklanki do whisky

Pokryty pięknymi wzorami kryształ zachwyca kunsztownym wykonaniem. W ofercie marki Pekalla dostępne są produkty o różnej pojemności, które urzekają ręcznie tworzonymi zdobieniami. Szklanki do whisky kryształowe rzeźbione i obrabiane są przez prawdziwych mistrzów sztuki rzemieślniczej. Wzory na szkle posiadające tradycyjne zdobienia, jak również warianty o nowoczesnym, oryginalnym designie. Wszystkie łączy niezwykła jakość i precyzja wykonania. W ofercie dostępne są m.in. szklanki do whisky kryształ z linii Abies, Iris czy Lakrima. Do nabycia są również warianty z barwionego kryształu, który obecnie jest bardzo modny. Kryształowe szkło w odcieniach mokki lub malachitu będzie wytworną ozdobą domowej witryny lub barku.

Szklanki do whisky kryształowe – ponadczasowa klasyka

Elementy zastawy stworzone z kryształu są ponadczasowe. Ich styl, jakość i sposób wykonania sprawiają, że aranżacja stołowa staje się bardziej wyszukana — to dodatki z klasą, które warto mieć. Szkło kryształowe odpowiada za większy połysk oraz przejrzystość trunku.

Niezwykle efektowne jest zjawisko odbijania promieni od kryształowych powierzchni. Delikatnie uderzając w kryształ, usłyszymy dźwięczny odgłos, melodyjny ton, który znacznie różni się od dźwięków wydawanych przez klasyczne szkło. Jeszcze jedną istotną różnicą w przypadku tych dwóch materiałów jest ciężar. Kryształowe kieliszki do whisky ważą więcej niż ich szklane odpowiedniki i stabilnie leżą w dłoni.

Jak podawać whisky?

Whisky najczęściej serwowana jest w szklankach o nazwie old fashioned. To szkło o grubym, solidnym dnie, pewnie leżące w dłoni. I chociaż jego stylistyka jest niezmienna od lat, to poszczególne wzory mogą czarować swym wyglądem i wyróżniać się z szeregu. O tym właśnie przekonać się można, sięgając po kryształowe szklanki typu old fashioned, sygnowane przez markę Pekalla. Znane są one również pod nazwami tumbler czy rock glass, bo właśnie w nich często serwowana jest whisky on the rocks, czyli po prostu z kostkami lodu. Jednak klasyczne szklanki to niejedyny sposób, w jaki można elegancko podać whiskey.

Miłośnicy tego alkoholu używają również kieliszków do whisky o formie tulipana, które pozwalają oddychać trunkowi i uwalniać swój aromat. Tu już raczej nie używa się dodatków typu lód czy woda sodowa, pozwalając skupić się zmysłom wyłącznie na czystym smaku i zapachu trunku. Równie dobrze będzie on prezentował się, podany w kryształowym kieliszku do brandy czy sherry.

Serwując whisky, powinniśmy też pamiętać o odpowiedniej temperaturze. Ten alkohol serwowany zbyt zimny nie odsłoni swojego prawdziwego smaku, a zbyt ciepły za szybko zacznie uwalniać aromaty. Kwestia dodawania kostek lodu lub rozcieńczania alkoholu wodą zależna jest od osobistych preferencji. Obniżyć temperaturę produktu można również przy pomocy specjalnych zmrożonych kamieni, które w przeciwieństwie do lodu nie rozcieńczają alkoholu, a w krótkim czasie schłodzą trunek o kilka stopni.

Elegancki zestaw do whisky z kryształu

Jeśli kryształowe szklanki do whisky połączymy z karafką do whisky wykonaną z tego samego materiału, otrzymamy zestaw, będący kwintesencją stylu i elegancji. To ponadczasowa klasyka, która równie wdzięcznie odnajdzie się w pomieszczeniach minimalistycznych, nowoczesnych i vintage. Przejrzystość kryształowego szkła, złamana brązem whisky i grające na zastawie refleksy świetlne — doskonałe połączenie, by serwować i degustować szlachetny trunek, dojrzewający nieraz kilkanaście i więcej lat w oczekiwaniu na tę okazję.

Oferowane przez markę Pekalla zestawy do serwowania whisky skradną serce koneserów piękna i whisky. To idealny pomysł na wyrafinowany, elegancki i niebanalny prezent. Stanowić będzie prawdziwą dekorację stołu przy niezliczonych okazjach, zarówno formalnych, jak i odbywanych w swobodniejszej atmosferze.

Dostawa i Płatności

Nasze produkty wysyłamy na cały świat. Więcej informacji o płatnościach znajdziesz:

Wszystkie produkty przed wysyłką są starannie sprawdzane i odpowiednio zabezpieczane. Każde zamówienie oznakujemy odpowiednią naklejką, dzięki temu jest ono traktowane ze szczególną ostrożnością.

Kryształowe produkty powinny dotrzeć do Ciebie w idealnym stanie. Jeśli jednak coś się wydarzy, bądź spokojny, transport jest ubezpieczony.

Brak produktów w koszyku.