Kieliszki do wina kryształowe

Podawanie trunków alkoholowych wymaga odpowiedniej oprawy. Dzięki pięknym, stylowo wykonanym kieliszkom do wina, czynność ta nabiera wytwornej formy. Kieliszki kryształowe do wina to element, którego nie może zabraknąć na elegancko nakrytym stole. Niezależnie od tego, czy kieliszki krzyształowe do wina wykorzystywane są podczas uroczystego wydarzenia, romantycznej kolacji, czy zwykłego towarzyskiego spotkania, ich wybór nie może być przypadkowy.

Użycie wysokiej jakości materiału i dbała obróbka zapewnia tym kunsztownym przedmiotom nie tylko wysoką estetykę, ale też funkcjonalność i trwałość.

Wyświetlanie 1–60 z 107 wyników

Kieliszki kryształowe do wina

W ofercie Manufaktury Pekalla można znaleźć rozmaite kieliszki kryształowe do wina czerwonego i białego. Dostępne są modele o prostej lub ozdobnej formie, transparentne, barwione, o różnych szlifach, pojemności i kształtach. Ręcznie wykonane przedmioty zachwycają nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Wygodnie leżą w dłoni i sprawiają, że degustacja to wyjątkowa chwila. Odpowiednio wyprofilowane czasze pozwalają, by nalana ciecz uwolniła pełnię aromatu. Naczynia mogą być wykonane również na specjalne zamówienie z wybranym przez klientów kolorze, wzorze, szlifie, a także spersonalizowane przez wygrawerowanie.

Kieliszki do wina z kryształu można nabyć również w pięknych zestawach prezentowych wraz z elegancką karafką. To idealny zakup dla osób, które szukają wysokiej klasy zastawy stołowej na lata.

Kieliszki kryształowe do wina czerwonego

Prezentowane kieliszki kryształowe do wina mają szerokie czasze, które kształtem przypominają tulipana. Powinny być napełniane do 1/3 wysokości, by jak najefektywniej uwolnić zamknięty w szlachetnym trunku bukiet. Różnym rodzajom wina przypisuje się różne kształty kieliszków, co wpływa na jakość degustacji alkoholu. Kieliszki kryształowe do wina czerwonego mają wysokie nóżki. Ich budowa wpływa na to, że wygodnie leżą w dłoni, nie ogrzewają się zbyt szybko. Deserowe trunki można podawać w nieco niższych wariantach, o takiej samej lub mniejszej pojemności.

Kieliszki kryształowe do wina białego

Pozostając w tematyce kwiatowej, kieliszki kryształowe do wina białego można również porównać to tulipanów, ale w czasie rozkwitu. Są mniejsze i niższe niż te przewidziane do win czerwonych. Ich budowa związana jest z cechami trunku, który jest subtelniejszy i nie wymaga kontaktu z powietrzem na dużej powierzchni, by uwolnić aromat. Zwężona czasza zatrzymuje delikatne nuty, by można było się nimi dłużej delektować.

Szukasz kieliszka do prosecco lub wina musującego? Do szampana i Prosecco doskonale sprawdzają się wysokie i smukłe kieliszki. Kształt ten pozwala jak najdłużej zachować odpowiednią, niską temperaturę i utrzymać bąbelki. Kieliszki do wina białego ze szkła kryształowego mają ozdobione nóżki i czasze szlifowane rozmaitymi zdobieniami, dzięki czemu wyglądają imponującą i są prawdziwą ozdobą.

Kieliszki do wina kolorowe

Ciekawą propozycją są kieliszki do wina kryształowe w kolorze. Dostępne są subtelne, transparentne warianty w delikatnych odcieniach jak np. kolekcja Kalatina w wersji olive lub sunset. Można nabyć też zestaw z linii Iris, w której oferowane są zarówno kieliszki kryształowe do wina czerwonego, jak i białego w wariancie malachit lub mokka.

W ofercie nie brakuje również mocniejszych akcentów kolorystycznych i zestawów składających się z mixów kolorów, jak seria Lavo. Propozycje kierowane są do osób, które lubią niebanalne, stylowe rozwiązania.

Tego typu naczynia doskonale sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu. Będą nietuzinkową ozdobą stołu. Odpowiednio pielęgnowane nie tracą swojego koloru przez długie lata. Szkło kryształowe, gdy pada na nie światło, tworzy ciekawe, kolorowe refleksy, co jeszcze bardziej podnosi doznania estetyczne podczas degustacji wina.

Dostawa i Płatności

Nasze produkty wysyłamy na cały świat. Więcej informacji o płatnościach znajdziesz:

Wszystkie produkty przed wysyłką są starannie sprawdzane i odpowiednio zabezpieczane. Każde zamówienie oznakujemy odpowiednią naklejką, dzięki temu jest ono traktowane ze szczególną ostrożnością.

Kryształowe produkty powinny dotrzeć do Ciebie w idealnym stanie. Jeśli jednak coś się wydarzy, bądź spokojny, transport jest ubezpieczony.

Brak produktów w koszyku.