DesignMolendi, szlif pełen tradycji.

Molendi, szlif pełen tradycji.

W Polsce, tradycje szlifierskie pozwoliły na wypracowanie kilku niezwykle znanych i rozpoznawanych na całym świcie motywów, które ozdabiają kieliszki, patery, misy i inne kryształowe wyroby. Jednym z takich szlifów jest młynek, który w naszej pracowni funkcjonuje obecnie pod nazwą Molendi.  Jest on żywą klasyką, doskonale łącząc to co stare, z tym co nowe.


Szlif młynek pojawił się w pracowniach szlifierskich w połowie XIX wieku na Śląsku. To właśnie tu pierwsi mistrzowie hutnictwa dali początek nowym formom ozdabiania wyrobów ze szkła. Od tego czasu szlif młynek kręci się w naszych pracowniach. Zdarzało się, że jego forma ulegała lekkim zmianom, jednak siła pierwowzoru sprawiła, że nadal korzystamy z tradycyjnych projektów. 

Stanisław Pękała

 

Szlif młynek znamy zapewne jeszcze z czasów dzieciństwa – kto z nas nie podziwiał pięknych kryształów w domach dziadków i eleganckich ciotek? Pękate owocarki, szklane kosze na kwiaty, kieliszki do wina i wódki, patery i misy. Wykorzystywane jedynie w przypadku wyjątkowych okazji, polerowane kilka razy do roku, kojarzą nam się z ważnymi momentami i prawdziwym świętem. Dziś nasze wspomnienia ożywają i mają okazję pojawić się również na naszych stołach i w naszych domach. 

Molendi Bomboniera

Szlif młynek jest obecnie jednym z  najczęściej wybieranych wzorów zdobiących kryształowe produkty. Łączy w sobie elegancję i ekstrawagancję, klasykę, tradycję i współczesną potrzebę estetyzacji naszego otoczenia. Chętnie sięgają po niego nie tylko klienci z Polski, ale również nasi stali zagraniczni odbiorcy. Ponadczasowość tego szlifu sprawia, że jest on uwielbiany i rozpoznawalny w różnych częściach świata.

 

 

Kolekcja Molendi jest niezwykle bogata – możemy znaleźć w niej kryształowe produkty, które odpowiedzą na nasze potrzeby. Są tu bowiem nie tylko piękne kieliszki przeznaczone do spożywania różnych trunków, ale również misy, owocarki, karafki czy patery i bomboniery, które pozwalają odkrywać magię kryształów w różnych chwilach i momentach naszych historii. Dzięki temu produkty z Kolekcji Molendi mogą stać się doskonałym prezentem dla bliskich nam osób – z okazji świąt czy celebrowania ważnych momentów i nowych tradycji. 

 
Molendi Kieliszki Kryształowe

Dostawa i Płatności

Nasze produkty wysyłamy na cały świat. Więcej informacji o płatnościach znajdziesz:

Wszystkie produkty przed wysyłką są starannie sprawdzane i odpowiednio zabezpieczane. Każde zamówienie oznakujemy odpowiednią naklejką, dzięki temu jest ono traktowane ze szczególną ostrożnością.

Kryształowe produkty powinny dotrzeć do Ciebie w idealnym stanie. Jeśli jednak coś się wydarzy, bądź spokojny, transport jest ubezpieczony.

Brak produktów w koszyku.