Jak dbać o kryształ

Masz dodatkowe
pytania?

Napisz do nas wiadomość na adres:
kontakt@pekalla.com

Informacje

Jak sprawić, aby nasze kryształy zostały z Tobą na długie lata? 

Kryształom zdecydowanie nie służy mycie mechaniczne – zamiast zmywarki, wybieraj czyszczenie manualne. W ten sposób unikniesz zarysowania kryształowych naczyń, a w przypadku kryształów barwionych – utraty koloru. 

Zamiast mocnych, chemicznych detergentów, wybieraj delikatne płyny do mycia naczyń, które nie naruszą struktury kryształu i dodatkowo wspomogą jej pielęgnację.

Do czyszczenia kryształów najlepiej nadadzą się delikatne gąbeczki, myjki. Unikaj chropowatych struktur, które mogą doprowadzić do powstawania rys. 

Dbaj o to, aby kryształy umyć od razu po użytku. Niektóre napoje i potrawy, takie jak na przykład czerwone wino, mogą zostawiać na kryształowych naczyniach trudne do usunięcia ślady. 

Korzystaj z letniej, niegorącej wody, która doskonale sprawdzi się do mycia kryształów. Zbyt wysoka temperatura w czasie mycia może im zaszkodzić.

Po umyciu zostaw je do wyschnięcia, a następnie wypoleruj suchym, miękkim materiałem, który nie pozostawia włókien. 

Dostawa i Płatności

Nasze produkty wysyłamy na cały świat. Więcej informacji o płatnościach znajdziesz:

Wszystkie produkty przed wysyłką są starannie sprawdzane i odpowiednio zabezpieczane. Każde zamówienie oznakujemy odpowiednią naklejką, dzięki temu jest ono traktowane ze szczególną ostrożnością.

Kryształowe produkty powinny dotrzeć do Ciebie w idealnym stanie. Jeśli jednak coś się wydarzy, bądź spokojny, transport jest ubezpieczony.

Brak produktów w koszyku.